1.9 tdi przeskoczył rozrząd

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts
  • pawelgb
    Classic
    • 2010
    • 9

    1.9 tdi przeskoczył rozrząd

    Zamieszczone przez kijanka9
    W trasie zaścieciła się kontrolka i na najbliżeszej stacji był tylko Castrol Magnatec 5W40
    Dlaczego się zaświeciła ?
    Oleju brakło ?

    Trzeba szybko wymienic olej na coś może "innego" ? :idea:
  • anthrax
    Ambiente
    • 2009
    • 137
    • Octavia II (1Z3)
    • BXE 1.9 TDI PD 105 KM

    #2
    1.9 tdi przeskoczył rozrząd

    Witam!
    Mam takie pytanie do forumowiczów którzy znają ten silnik: czy przeskok paska rozrządu o 1 czy 2 ząbki może spowodować pogięcie zaworów a w konsekwencji robienie głowicy? Mam właśnie taki dylemat. Wlazł mi kot do komory silnikowej. Co z nim robiło - nie wiem.(Niestety bidak szczęsł...) Wiem tylko że poszczerbiło pasek wieloklinowy i przeskoczył rozrząd. Auto chodziło do zgaszenia cały czas. W ostatnim momencie jazdy jakieś 30-50 m było delikatne szarpnięcie autem i wtedy mogło się to stać.
    Słyszałem różne opinie mechaników:
    Najgorsze rokowanie to wymiana głowicy
    Najlepsze: USTAWIENIE PRAWIDŁOWE ROZRZĄDU i......powinno być Ok...
    Sam nie wiem co mam myśleć bo robienie takiego silnika to niemały wydatek.
    I stąd moje pytania: czy komuś przeskoczył rozrząd i uniknął robienia silnika?i jak ewentualnie to sprawdzić czy coś jest już nie tak(ćiśnienie, inna praca silnika itd)
    P.S. Wiem że przeskoczył rozrząd bo auto zostało podpięte pod kompa i pojawiły się 3 błędy w tym: czujnik położenia wału korbowego.
    Będę wdzięczy za konkretne uwagi a tych co się nie znają i nie wiedzą co piszą proszę by się powstrzymali od komentarzy...pozdrawiam

    Komentarz

    • Rekin Chlebojad
      Rider
      • 2010
      • 474

      #3
      anthrax, szkoda troche nowego auta, a wg mnie sam sobie odpowiedziałes na pytanie, jesli rozrzad przeskoczy o 1 zabek, nie powinno sie nic stac, kiedys mechanik co prawda w (nie starym)Fiacie (niby ASO na ul: Sokratesa Warszawa, pare lat wstecz) założył mi rozrzad o 2 zabki za daleko, poprostu silnik odpalił i zgasł (na szczescie udało sie to naprawic) a czy u ciebie sie to uda tego nie wiem , to wrozenie z fusów, zrob tak jak uwazasz przestaw dobrze rozrzad ,usun błedy, juz nic gorszego sie stac nie może , jesli cos ma byc to bedzie, z tego co mi wiadomo to silnik "kolizyjny" wiec tłoczki z zaworkami moga sie spotkac. Jesli przestawienie rozrzadu nic nie da, zdejmoj czapke a na kota kup wiatrowke. :diabelski_usmiech
      [scroll:d077aef450]Moja Czesia 1.6 TDI CR DSG---SPRZEDANA------> Jest Lexus CT200h [/scroll:d077aef450]

      Komentarz

      • robekcool
        RS
        • 2009
        • 2041
        • Octavia II (1Z3)
        • BJB 1.9 TDI PD 105 KM

        #4
        ustaw poprawnie rozrząd i zmierz ciśnienie sprężania. jeśli nie masz możliwości pomiaru- zobacz jak odpala i zachowuje się silnik, jeśli bez zmian do pracy "przed" masz szanse uniknąć zdejmowania głowicy :wink:
        www.k-mot.pl
        Specjalizacja VAG, inne marki też naprawiam.
        Autoholowanie.
        Robert Kulma

        Komentarz

        • anthrax
          Ambiente
          • 2009
          • 137
          • Octavia II (1Z3)
          • BXE 1.9 TDI PD 105 KM

          #5
          Rozrząd wyszedł z tego cało. Skończyło się na wymianie paska wielokinowego, paska rozrządu i napinacza paska rozrządu. Komputer ponoć nie wykazał rządnych błędów...Oby tak było jak mówią. Dotarła do mnie również informacja od gościa co miał przeskok o 1 ząbek i również skończyło się na ustawieniu rozrządu. Od tamtej pory nakręcił 40.000 i nic...

          Komentarz

          • abstinent
            RS
            S_OCP Member
            • 2007
            • 4842
            • Octavia II combi (1Z5)
            • BXE 1.9 TDI PD 105 KM

            #6
            anthrax, a co było przyczyną przeskoczenia :?:

            Komentarz

            • jacog
              Rider
              • 2008
              • 420
              • Felicia I (6U1)

              #7
              abstinent, no napisał, że kotek szukał ciepłego schronienia.

              robekcool, jak się mierzy ciśnienie sprężania w PD? Tam chyba nie ma gdzie wkręcić czujnika ciśnienia.

              Komentarz

              • anthrax
                Ambiente
                • 2009
                • 137
                • Octavia II (1Z3)
                • BXE 1.9 TDI PD 105 KM

                #8
                przyłączam się do pytania powyżej. jak zmierzyć ciśnienie na garach i jakie powinno być nominalnie? mierzył ktoś sobie ciśnienie?

                Komentarz

                • jacog
                  Rider
                  • 2008
                  • 420
                  • Felicia I (6U1)

                  #9
                  Do 2.0 TDI PD są przejsciówki do pomiaru przez otwór swiecy żarowej.

                  Komentarz

                  • laurin
                    Rider
                    • 2009
                    • 727

                    #10
                    przez świece żarowe...

                    Komentarz

                    • abstinent
                      RS
                      S_OCP Member
                      • 2007
                      • 4842
                      • Octavia II combi (1Z5)
                      • BXE 1.9 TDI PD 105 KM

                      #11
                      Zamieszczone przez jacog
                      abstinent, no napisał, że kotek szukał ciepłego schronienia.
                      ślepy już jestem :P
                      Mi tez coś ostatnio chodziło pod maską, ponoć kot od mojego wujka, muszę go przypilnować :twisted:
                      Ostatnio jak byłem z zawieszeniem, to robili rozrząd w Alfie 159, niby przeskoczył, a się okazało że w drugą stronę niż powinien :diabelski_usmiech
                      I chłopaki mówili że robili ostatnio jakieś audi a4, też rozrząd przeskoczył, znaleźli resztki myszy czy tam chomika więc wiadomo co i jak
                      Pewnie chciał sobie pobiegać, a kierowca w palnik dał :twisted:

                      Komentarz

                      • jacog
                        Rider
                        • 2008
                        • 420
                        • Felicia I (6U1)

                        #12
                        O2FL siostry utraciła prawie całe wygluszenie sciany za silnikiem po kilkukrotnej wizycie jakiegoś szalonego tchórza (pętaja się w jej okolicach). Mi tez cos pewien czas temu zzarło przewody do spryskiwaczy oraz wygluszenie w Felicii. I co najlepsze oba auta parkowane w mieście a nie na jakimś zadupiu.

                        laurin, a widziałeś takie przejściówki dostępne do 1.9 PD?

                        Komentarz

                        • laurin
                          Rider
                          • 2009
                          • 727

                          #13
                          Widziałem jak gościu sprawdzał ciśnienie w PD i właśnie wykręcał świece żarowe i wkręcał tam przyrząd - ale jaki to był to nie zwróciłem uwagi...

                          Komentarz

                          • anthrax
                            Ambiente
                            • 2009
                            • 137
                            • Octavia II (1Z3)
                            • BXE 1.9 TDI PD 105 KM

                            #14
                            Dziś odebrałem auto. Powiedziano mi - przeskoczył o 1 ząbek. Po założeniu drugiego i prawidłowym ustawieniu chodzi.....jak wcześniej!!!...Dziś już mogę każdemu powiedzieć - 1 ząbek nie powinien narobić rewolucji...
                            pozdrawiam

                            Komentarz

                            • piotrek_os
                              RS
                              S_OCP Member
                              • 2006
                              • 8160
                              • Octavia II (1Z3)
                              • BXE 1.9 TDI PD 105 KM

                              #15
                              Zamieszczone przez anthrax
                              Dziś odebrałem auto. Powiedziano mi - przeskoczył o 1 ząbek. Po założeniu drugiego i prawidłowym ustawieniu chodzi.....jak wcześniej!!!...Dziś już mogę każdemu powiedzieć - 1 ząbek nie powinien narobić rewolucji...
                              pozdrawiam
                              no cóz...daj 5-tka na tace w niedziele :diabelski_usmiech
                              Moja 0II http://forum.octaviaclub.pl/viewtopic.php?t=78994

                              Komentarz

                              Pracuję...